пʼятниця, 13 листопада 2015 р.

Початок Української революції

Революція (від лат. revolutio — обертання, розвертання) — фундаментальна структурна зміна існуючої природної, соціальної, політичної чи економічної системи, яка зазвичай відбувається раптово або протягом відносно короткого часу. Революція може бути як насильницькою, так і мирною.
Поняття було вигадано в XV столітті від пізньолатинської Revolutio («перевернення», «оберт»), запозичене і вперше використане як технічний термін в астрономії — для позначення циркуляції небесних тіл.Як концептуальний антонім використовується поняття еволюція















завдання 1.
Які з цитованих нижче документів були оприлюднені в липні – серпні 1917 р.?1.  «На  час  до  вирішення  справи…  Установчими  Зборами  по  справах  місцевого  врядування  Україною  вищим  органом  Тимчасового  уряду  є  Генеральний  Секретаріат,  котрого  призначає …уряд по пропозиціям Центральної Ради…» 
2.  «Неможливо одночасно визнавати право на самовизначення і водночас робити грубий замах  на це право, накидаючи свої форми політичного ладу, як це робить Рада Народних Комісарів  Великоросії щодо Народної Української Республіки…» 
3.  «…визнаючи, що доля всіх  народів Росії міцно зв’язана…,  ми  рішуче ставимось  проти замірів  самовільного здійснення автономії України до Всеросійського Учредительного Зібрання…» 
4.  «У  Петрограді  зчинилися  криваві  події…  Частина  людності  Петрограда  за  приводом  більшовиків  повстала  озброєно  проти  Тимчасового  правительства  і  хоче  накинути  свою  волю всій Російській республіці…» 
5.  «Хай  буде  Україна  вільною.  Не  одділяючись  від  всієї  Росії,  не  розриваючи  з  державою  Російською, хай народ український на своїй землі має право сам порядкувати своїм життям»
А)  1, 3 
Б)  2, 4 
В)  1, 5 
Г)  3, 4 



завдання2.
Авторство якого з цитованих документів не належить Українській Центральній Раді?А)  «Хай буде Україна вільною. Не одділяючись від всієї Росії …хай народ український на своїй  землі має право сам порядкувати своїм життям…» 
Б)  «…визнаючи,  що  доля  всіх  народів  Росії  міцно  зв’язана, …ми  рішуче  ставимось  проти  …самовільного здійснення автономії України до Всеросійського Учредительного Зібрання…» 
В)  «На  час до вирішення справи…  Установчими Зборами по справах місцевого  врядування  Україною вищим органом Тимчасового уряду є Генеральний Секретаріат…» 
Г)  «Однині Україна стає Українською Народною Республікою. Не відділяючись від республіки  Російської і зберігаючи єдність її, ми твердо станемо на нашій землі…» 





завдання 3.
До якого періоду Української революції належать цитовані документи?1.  «Після  довгих…  сумнівів  Генеральний  Секретаріат  прийшов  до  тієї  думки,  щоб  крайова власть стала фактичною, під нею повинна бути міцна підвалина, і такою  підвалиною може бути тільки проголошення Української Народної Республіки…» 
2.  «Ми відчули, що нам, українській демократії, у спину хтось ніж готує… більшовики  концентрують своє військо для розбиття УНР. …На ультиматум я дивлюсь як на  потоптання наших прав…» 
А)  листопад – грудень 1917 р. 
Б)  грудень 1917 – січень 1918 р. 
В)  січень – лютий 1918 р. 
Г)  лютий – березень 1918 р. 



завдання 4
.Прочитайте уривок з історичного джерела та дайте відповідь на запитання. «Допомагаючи  українському  урядові  в  його  боротьбі  з  насильниками  та  грабіжниками,  ці  війська [що  вступили  на  територію  України]  не  мають  ніяких  ворожих нам намірів, оскільки Німеччина та Австро-Угорщина також мають велику  потребу, щоб на Україні настав добрий лад і спокійна праця трудящого люду…»  Яку «велику потребу» в Україні мали вказані вище країни? 
А) Створити міцний, дієвий бар’єр проти проникнення більшовизму в Європу
Б)  Включити молоду, незміцнілу державу Україну до складу Четверного союзу
В)  Використати людські ресурси, щоб компенсувати власні людські втрати у війні
Г)  Забезпечити продовольчими й сировинними ресурсами власні виснажені економіки 


Завдання 5 на встановлення відповідності.
 До кожного завдання подано інформацію, позначену цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Щоб виконати завдання, необхідно встановити відповідність інформації, позначеної цифрами та буквами (утворити логічні пари). 

.Установіть відповідність між подіями та їхніми наслідками.1.  Укладення Брест-Литовського мирного  договору 
2.  Оприлюднення Українською Центральною  Радою Другого Універсалу
3.  Перемога збройного повстання  більшовиків у Петрограді
4.  Ультиматум Раднаркому РСФРР  Українській Центральній Раді
А) Війна радянської Росії проти УНР
Б)  Урядова криза та утворення нового  коаліційного Тимчасового уряду
В)  Вихід України з Першої світової війни
Г)  Корніловський заколот у Росії
Д)  Утворення Українською Центральною  Радою Крайового комітету з охорони  революції 

завдання 6
.Установіть відповідність між назвами документів Української Центральної Ради та  уривками з них.1.  І Універсал 
2.  ІІ Універсал
3.  ІІІ Універсал 
4.  IV Універсал 
А)  «Однині Україна стає Українською Народною Республікою. Не  відділяючись від республіки Російської… ми твердо станемо на нашій  землі…» 
Б)  «…не розриваючи з державою Російською, хай народ український  на своїй землі має право сам порядкувати своїм життям. Хай  порядок і лад на Вкраїні дають вибрані… Всенародні Українські  3бори (Сойм)…»
В)  «…ми рішуче ставимось проти замірів самовільного здійснення  автономії України до Всеросійського Учредительного Зібрання…» 
Г)  «Неможливо одночасно визнавати право на самовизначення і  водночас робити грубий замах на це право… як це робить Рада  Народних Комісарів Великоросії щодо Народної Української  Республіки…» 
Д)  «Однині Українська Народна Республіка стає самостійною…  суверенною державою українського народу…» 


Завдання №7 на встановлення правильної послідовності.
 До кожного завдання подано перелік подій, позначених буквами, які потрібно розташувати у правильній послідовності, де перша подія має відповідати цифрі 1, друга – цифрі 2, третя – цифрі 3, четверта – цифрі 4. 
Розташуйте події у хронологічній послідовності:А) повстання самостійників
Б) проголошення І Універсалу
В) харківський з’їзд Рад
Г) Всеукраїнський національний конгрес 
7. Розташуйте події у хронологічній послідовності:А) І Всеукраїнський військовий з’їзд
Б) ультиматум РНК
В) корніловський заколот
Г) створення Генерального секретаріату 

Завдання№8 з вибором трьох правильних відповідей із шести запропонованих варіантів відповіді (з короткою відповіддю множинного вибору). До кожного завдання пропонується шість варіантів відповіді, серед яких лише три правильні. 
.Назвіть основні тези партії більшовиків навесні 1917 р.:
1. жодної підтримки Тимчасовому уряду
2. вся влада Радам
3. розвиток приватної власності
4. підтримка українського національного руху
5. ідея світової революції
6 війна до переможного кінця 

завдання 9.Визначте основні положення ІІ Універсалу:
1. делегування до Центральної Ради представників національних меншин
2. встановлення 8-годинного робочого дня
3. проголошення курсу на соціалізацію землі
4. визнання Тимчасовим урядом Генерального секретаріату
5. відкладення проголошення автономії України до Установчих зборів
6. проголошення незалежності УНР

Немає коментарів:

Дописати коментар